تبلیغات
دلهای بلورین - نعمت هایت را بشمار!

نعمت هایت را بشمار!

پنجشنبه 13 خرداد 1395 09:12 ب.ظ

نویسنده : فاطمه کوثر
Image result for ‫شکرگزاری‬‎این داستان را بخوانید: 

"من فقط یک چشم داشتم که آن هم به خاطر جراحتی که آن را پوشانده بود فقط از روزنه کوچکی در سمت چپ آن قادر به دیدن بودم. هر موقع میخواستم کتاب بخوانم آن را تقریبا به این چشم خود می چسباندم و به اعصاب چشمم فشار می آوردم تا بتوانم مطلبی بخوانم. با همه ی اینها بین خودم  و دیگران هیچ تفاوتی احساس نمیکردم. در زمینه درس آنقدر پشتکار به خرج دادم که خواندن و نوشتن را در خانه یاد گرفتم. برای مطالعه کتابها آنها را طوری به چشمم نزدیک می کردم که مژه هایم با صفحات کتاب تماس پیدا میکرد. با همه این دشواری ها به اتکای همت و تلاش خود توانستم از دانشگاه کلمبیا دانشنامه گرفته و به تدریس مشغول شوم. 
در سال 1952 یعنی وقتی پنجاه و دوساله شده بودم، معجزه ای رخ داد و توسط یک عمل جراحی که در کلینیک مایو روی چشمم انجام گرفت، بینایی ام چهل برابر افزایش یافت.  اکنون دنیای جدید برایم خوشایند و لذت بخش است. به طوری که حتی شستن ظروف آشپزخانه هم برایم نشاط آور است. با حباب های کوچک و سفیدرنگی که در توی بشقاب ها جمع می شود بازی می کنم. آنها را جلوی روشنایی میگیرم و در میان آنها رنگین کمانی از رنگها می بینم.  " 

خانم بورگیلددال (نویسنده داستان بالا) از بازیابی بینایی خود چنان به وجد آمده بود که کتابش را با جمله ی زیر به پایان می برد: " خدایا! از تو به خاطر نعمت هایی که در زندگی به من ارزانی داشته ای بسیار سپاسگزارم. "
وقتی انسانی به خاطر توانایی دیدن رنگین کمان در حباب مایع ظرفشویی یا پرواز گنجشکها از خدای خود سپاسگزاری میکند، ما نباید احساس شرم کنیم؟ 

پس: 

نعمت هایی که در زندگی داریم بشماریم، نه محرومیتهای خود را! تا نگرانی و استرس را از خود بیرون کنیم و زندگی تازه ای را آغاز کنیم. 


منبع: کتاب آیین زندگی- نویسنده: دیل کارنگی (با تلخیص)

روح پدر خوبم را به صلواتی بنوازید لطفا. دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 13 خرداد 1395 09:52 ب.ظ